• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • НОВИНИ
  • День українського добровольця – це свято, що відзначається в Україні 14 березня.

День українського добровольця – це свято, що відзначається в Україні 14 березня.

2023-03-14

/Files/images/14-Den-ukrayinskogo-dobrovoltsya.jpg

В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла постанову №4251 «Про встановлення Дня українського добровольця» з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Як тільки на Сході України почалися військові дії, наші студенти, викладачі, співробітники почали добровільно записуватись в добровільні батальйони.
«Диплом може зачекати, а Україна – ні» – девіз студентів університету.
Цей девіз став ключовим, коли студенти вирішили залишити навчання і йти боронити свою українську землю.
Наслідуючи подвиги студентів – добровольців – Крутянської битви, учасників ІІ світової війни, наші студенти, викладачі, співробітники пішли захищати свою Батьківщину.
Українські добровольці стали гордістю українського народу. Загалом, у воєнному конфлікті на сході нашої країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них перетворилася на військові частини силових структур, але є й такі, що продовжують залишатися цілком незалежними формуваннями й не підпорядковуються жодному силовому відомству.
З квітня по червень 2014 року в Україні почали створюватись добровольчі батальйони (добробати – так їх назвали в народі). першими добровольцями були учасники Майдану. Всі добровольчі батальйони приймали активну участь в самих найскладніших воєнних точках оборони нашої країни. Добровольчі батальйони «Донбас», «Азов», «Правий сектор», «Дніпро», «Шахтарськ» разом з окремими підрозділами ЗСУ прийняли на себе перші штурми біля Іловайська. Це було 10 серпня 2014 року. Втримати його не змогли, 29 серпня 2014 були оточені. При виході з оточення багато загинуло, окремі воїни потрапили в полон до росіян. Добровольчий батальйон «Айдар» пробивав дорогу до Луганського аеропорту
Кiлькiсть переглядiв: 33

Коментарi